Skip to main content

Parcel · Map 030-034-025

39 CHESTNUT ST

Owner: WHITLOCK MICHAEL & JALBERT KRISTEN

Assessed value

$150,710

$106,540 bldg · $44,170 land

Est. annual tax

$5,964

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1993

1,240 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1993
Living area
1,240 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jul 20, 2018

    Bk/Pg OPM-170211

    $169,500

More on Chestnut St