Skip to main content

Parcel · Map 029-037-001

120 SEYMOUR RD

Owner: HILL JAMES P & BRIMMER SHEILA

Assessed value

$134,330

$89,810 bldg · $44,520 land

Est. annual tax

$5,315

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1986

1,200 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1986
Living area
1,200 sqft · 1.0 story
Exterior
Stucco
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jun 12, 2018

    Bk/Pg OPM-170174

    $180,000
  2. Apr 29, 2010

    Bk/Pg OPM-90091

    $151,000

More on Seymour Rd