Skip to main content

Parcel · Map 040-033-031

14 PROSPECT ST EXT

Owner: SCALIA BRYAN J & OWEN JACLYN N (S)

Assessed value

$136,430

$92,330 bldg · $44,100 land

Est. annual tax

$5,399

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1987

1,214 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1987
Living area
1,214 sqft · 1.7 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Aug 2, 2019

    Bk/Pg OPM-180220

    $195,000

More on Prospect St Ext