Skip to main content

Parcel · Map 029-037-015

12 KIMANN DR

Owner: SMITH STEPHEN B JR

Assessed value

$149,030

$105,840 bldg · $43,190 land

Est. annual tax

$5,897

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1979

1,680 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1979
Living area
1,680 sqft · 1.0 story
Exterior
Clapboards
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Sep 7, 2021

    Bk/Pg OPM-202000297

    $185,000
  2. Jan 2, 2020

    Bk/Pg OPM-190073

    $105,500

More on Kimann Dr