Skip to main content

Parcel · Map 029-037-019

20 KIMANN DR

Owner: NOCERA STEVEN

Assessed value

$129,780

$85,680 bldg · $44,100 land

Est. annual tax

$5,135

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1994

1,028 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1994
Living area
1,028 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Oct 23, 2017

    Bk/Pg OPM-170019

    $198,500

More on Kimann Dr