Skip to main content

Parcel · Map 030-046-003A

17 CHESTNUT ST

Owner: NETO CARLEY

Assessed value

$131,250

$88,900 bldg · $42,350 land

Est. annual tax

$5,194

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2006

1,287 sqft

Building

Style
Cape
Year built
2006
Living area
1,287 sqft · 1.7 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Mar 3, 2021

    Bk/Pg OPM-202000136

    $185,000
  2. Aug 25, 2004

    Bk/Pg OPM-30293

    $174,900

More on Chestnut St