Skip to main content

Parcel · Map 026-041-003-6

29 WHITNEY CT

Owner: POULIN CHRISTOPHER M & STEPHANIE

Assessed value

$263,200

$199,220 bldg · $63,980 land

Est. annual tax

$10,415

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2015

2,556 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2015
Living area
2,556 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Oct 29, 2009

    Bk/Pg OPM-90015

    $332,000
  2. Jan 17, 2006

    Bk/Pg OPM-50089

    $122,000

More on Whitney Ct