Skip to main content

Parcel · Map 040-049-002

7 HAASE AVE

Owner: MCMILLIAN NANCY C

Assessed value

$136,710

$93,940 bldg · $42,770 land

Est. annual tax

$5,410

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1972

2,352 sqft

Building

Style
Two Family
Year built
1972
Living area
2,352 sqft · 2.0 stories
Exterior
Wood Frame/Masonry
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jun 5, 2024

    Bk/Pg OPM-2300150

    $225,000

More on Haase Ave

7 HAASE AVE — Plymouth Land Records