Skip to main content

Parcel · Map 040-049-003

31 PROSPECT ST

Owner: ANDREWS RICHARD L JR

Assessed value

$120,260

$77,070 bldg · $43,190 land

Est. annual tax

$4,759

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1980

1,728 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1980
Living area
1,728 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Oct 9, 2014

    Bk/Pg OPM-140004

    $89,900

More on Prospect St