Skip to main content

Parcel · Map 039-044-019

20 TOMLINSON AVE

Owner: MARLAK ANTHONY DAVID & RACHEL M

Assessed value

$165,900

$115,080 bldg · $50,820 land

Est. annual tax

$6,565

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2008

1,132 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2008
Living area
1,132 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Aug 2, 2023

    Bk/Pg OPM-2200186

    $325,000
  2. Sep 10, 2008

    Bk/Pg OPM-70166

    $240,000
  3. Apr 25, 2005

    Bk/Pg OPM-40166

    $226,900

More on Tomlinson Ave