Skip to main content

Parcel · Map 040-053-037

28 PROSPECT ST

Owner: BARICHKO CHRISTINE

Assessed value

$109,340

$66,150 bldg · $43,190 land

Est. annual tax

$4,327

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1984

1,138 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1984
Living area
1,138 sqft · 1.7 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jul 25, 2013

    Bk/Pg OPM-120111

    $137,500

More on Prospect St