Skip to main content

Parcel · Map 039-072-036

291 MAIN ST

Owner: FEDOROVICH EDWARD A

Assessed value

$156,660

$117,390 bldg · $39,270 land

Est. annual tax

$6,199

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1972

930 sqft

Building

Style
Old Style
Year built
1972
Living area
930 sqft · 2.0 stories