Skip to main content

Parcel · Map 042-028-041

58 MAIN ST

Owner: ARMSTRONG CHRISTOPHER M

Assessed value

$191,240

$144,340 bldg · $46,900 land

Est. annual tax

$7,567

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Commercial

RA2

Year built

1976

3,250 sqft

Building

Style
Apartments General
Year built
1976
Living area
3,250 sqft · 2.5 stories
Exterior
Wood Shingles
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jul 27, 2018

    Bk/Pg OPM-170225

    $200,000

More on Main St