Skip to main content

Parcel · Map 040-055-007

154 MAIN ST

Owner: CAMPOS MARIA

Assessed value

$196,630

$172,130 bldg · $24,500 land

Est. annual tax

$7,781

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

C

Year built

2007

2,904 sqft

Building

Style
Three Family
Year built
2007
Living area
2,904 sqft · 3.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Feb 29, 2024

    Bk/Pg OPM-2300096

    $423,000
  2. Jan 20, 2023

    Bk/Pg OPM-2200069

    $5,000
  3. May 29, 2015

    Bk/Pg OPM-140131

    $206,000
  4. Jul 2, 2009

    Bk/Pg OPM-80092

    $205,000
  5. Feb 11, 2003

    Bk/Pg OPM-20110

    $160,000

More on Main St