Skip to main content

Parcel · Map 038-038-031

404 MAIN ST

Owner: TELKE DARRELL &; LEVASSEUR JUDITH

Assessed value

$84,770

$58,380 bldg · $26,390 land

Est. annual tax

$3,354

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

C

Year built

1980

1,124 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
1980
Living area
1,124 sqft · 1.5 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Aug 9, 2005

    Bk/Pg OPM-40280

    $104,666
  2. Aug 9, 2005

    Bk/Pg OPM-40281

    $52,333

More on Main St