Skip to main content

Parcel · Map 039-074-023

16 EAGLE ST

Owner: ASAMOAH CASANDRA ADJEI

Assessed value

$125,160

$84,070 bldg · $41,090 land

Est. annual tax

$4,953

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1980

1,442 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
1980
Living area
1,442 sqft · 2.0 stories