Skip to main content

Parcel · Map 050-084-006

127 MAIN ST

Owner: RIVERA HEIDI L

Assessed value

$150,360

$126,070 bldg · $24,290 land

Est. annual tax

$5,950

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

C

Year built

1971

770 sqft

Building

Style
Old Style
Year built
1971
Living area
770 sqft · 1.0 story
Exterior
Concr/Cinder
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jan 20, 2011

    Bk/Pg OPM-100038

    $130,000
  2. Jul 1, 2005

    Bk/Pg OPM-40237

    $175,000

More on Main St