Skip to main content

Parcel · Map 050-078-009

155 MAIN ST

Owner: GUO CHAO CHANG & XIE XIU GUI

Assessed value

$165,410

$117,530 bldg · $47,880 land

Est. annual tax

$6,545

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Commercial

C

Year built

1976

3,798 sqft

Building

Style
Mixed Use - Retail / Apartment
Year built
1976
Living area
3,798 sqft · 2.0 stories
Exterior
Wood Shingles
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Feb 24, 2014

    Bk/Pg OPM-130076

    $49,900

More on Main St