Skip to main content

Parcel · Map 039-070-067A

9 TOWN HILL RD

Owner: BEARDSLEY MICHAEL & CATHERINE

Assessed value

$218,470

$174,790 bldg · $43,680 land

Est. annual tax

$8,645

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2009

1,984 sqft

Building

Style
Split Level
Year built
2009
Living area
1,984 sqft · 2.0 stories
Exterior
Aluminum Siding
Heat
Forced Hot Air · Propane Gas

Recorded sales

  1. Jul 28, 2005

    Bk/Pg OPM-40265

    $310,000
  2. Oct 16, 2003

    Bk/Pg OPM-30027

    $30,000

More on Town Hill Rd

9 TOWN HILL RD — Plymouth Land Records