Skip to main content

Parcel · Map 038-068-012

397 MAIN ST

Owner: LANG LEO J IV

Assessed value

$108,570

$63,280 bldg · $45,290 land

Est. annual tax

$4,296

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1983

1,068 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1983
Living area
1,068 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Mar 30, 2021

    Bk/Pg OPM-202000146

    $155,000

More on Main St

397 MAIN ST — Plymouth Land Records