Skip to main content

Parcel · Map 049-078-050A

7 SMALL ST

Owner: MCCORMACK WILLIAM E

Assessed value

$100,940

$59,080 bldg · $41,860 land

Est. annual tax

$3,994

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1982

1,183 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1982
Living area
1,183 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Feb 25, 2011

    Bk/Pg OPM-100051

    $14,000
  2. Feb 25, 2011

    Bk/Pg OPM-100052

    $25,000
  3. Sep 27, 2010

    Bk/Pg OPM-90164

    $60,000

More on Small St