Skip to main content

Parcel · Map 050-082-009

3 DEWEY AVE

Owner: TRIPLETT MICHAEL C & INGRID K

Assessed value

$222,390

$179,620 bldg · $42,770 land

Est. annual tax

$8,800

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1983

1,397 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1983
Living area
1,397 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Oct 3, 2013

    Bk/Pg OPM-130005

    $235,000

More on Dewey Ave