Skip to main content

Parcel · Map 049-079-096A-1

117 S MAIN ST

Owner: BOUCHARD GREGORY & MARTHA

Assessed value

$225,610

$162,190 bldg · $63,420 land

Est. annual tax

$8,927

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

2004

1,968 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2004
Living area
1,968 sqft · 1.9 stories