Skip to main content

Parcel · Map 034-042-023

724 MAIN ST PLY

Owner: DAVIS PATRICK S & AMANDA A (JT) (S)

Assessed value

$141,680

$97,720 bldg · $43,960 land

Est. annual tax

$5,606

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1975

2,144 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
1975
Living area
2,144 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Aug 6, 2020

    Bk/Pg OPM-190207

    $174,794

More on Main St Ply