Skip to main content

Parcel · Map 050-088-008A

2 DILION DR

Owner: GENDRON JAMIE LYNN

Assessed value

$138,320

$95,550 bldg · $42,770 land

Est. annual tax

$5,473

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA2

Year built

1997

1,132 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1997
Living area
1,132 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Oct 1, 2014

    Bk/Pg OPM-140002

    $175,000
  2. Apr 14, 2014

    Bk/Pg OPM-130096

    $98,000

More on Dilion Dr