Assessed value
$108,360
$59,640 bldg · $48,720 land
Est. annual tax
$4,288
39.57 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
RA1
Year built
1984
1,152 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 1984
- Living area
- 1,152 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on E Washington Rd
12 E WASHINGTON RD
$144,200 · Built 1992
18 E WASHINGTON RD
$155,190 · Built 1993
23 E WASHINGTON RD
$236,740 · Built 2007
32 E WASHINGTON RD
$193,970 · Built 2008
46 E WASHINGTON RD
$218,470 · Built 2008
55 E WASHINGTON RD
$32,480 · Built 0
58 E WASHINGTON RD
$121,030 · Built 1976
63 E WASHINGTON RD
$181,860 · Built 1988