Skip to main content

Parcel · Map 044-065-013-4

47 SOUTH ST

Owner: BRAYTON WARREN C

Assessed value

$331,590

$275,100 bldg · $56,490 land

Est. annual tax

$13,121

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2010

4,444 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2010
Living area
4,444 sqft · 2.0 stories