Skip to main content

Parcel · Map 064-117-004

9 CAROL CIR

Owner: BOTTO AMANDA

Assessed value

$182,000

$136,080 bldg · $45,920 land

Est. annual tax

$7,202

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

2007

2,046 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2007
Living area
2,046 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Nov 9, 2017

    Bk/Pg OPM-170033

    $150,350
  2. May 29, 2008

    Bk/Pg OPM-70106

    $225,000

More on Carol Cir