Skip to main content

Parcel · Map 078-107-017A

443 S EAGLE ST

Owner: GROOVER MITCHELL L & KATHERINE T

Assessed value

$128,590

$78,890 bldg · $49,700 land

Est. annual tax

$5,088

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1989

1,104 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1989
Living area
1,104 sqft · 1.0 story