Assessed value
$166,670
$95,830 bldg · $70,840 land
Est. annual tax
$6,595
39.57 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
RA-2L
Year built
2001
1,212 sqft
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 2001
- Living area
- 1,212 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Alum/Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Apr 29, 2021
Bk/Pg OPM-202000161
Oct 26, 2020
Bk/Pg OPM-202000021
More on Fall Mt Lake Rd
5 FALL MT LAKE RD
$84,980 · Built 1978
7 FALL MT LAKE RD
$122,220 · Built 1978
9 FALL MT LAKE RD
$121,380 · Built 1984
11 FALL MT LAKE RD
$186,690 · Built 2017
15 FALL MT LAKE RD
$147,210 · Built 1990
16 FALL MT LAKE RD
$111,020 · Built 1978
20 FALL MT LAKE RD
$156,310 · Built 2012
21 FALL MT LAKE RD
$249,410 · Built 2020