Skip to main content

Parcel · Map 081-133-053

13 SUMMITT VIEW RD

Owner: RIVERA JASON; CHHUN RIVERA BRENDA

Assessed value

$143,010

$106,470 bldg · $36,540 land

Est. annual tax

$5,659

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

2012

1,334 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2012
Living area
1,334 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Apr 1, 2010

    Bk/Pg OPM-90084

    $10,000

More on Summitt View Rd