Skip to main content

Parcel · Map 081-128-028

34 OVERLOOK TERR

Owner: MCWILLIAMS MATTHEW JR

Assessed value

$112,490

$73,150 bldg · $39,340 land

Est. annual tax

$4,451

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

1988

1,277 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1988
Living area
1,277 sqft · 1.8 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Sep 12, 2008

    Bk/Pg OPM-70168

    $179,000
  2. Mar 25, 2008

    Bk/Pg OPM-70073

    $85,000
  3. Nov 26, 2007

    Bk/Pg OPM-70029

    $38,500

More on Overlook Terr