Skip to main content

Parcel · Map 081-130-028

18 LAKEVIEW RD

Owner: MARTINEZ JOAO S & GOMEZ ANA G

Assessed value

$179,830

$141,330 bldg · $38,500 land

Est. annual tax

$7,116

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

2011

1,702 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
2011
Living area
1,702 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jun 21, 2018

    Bk/Pg OPM-170184

    $213,500
  2. Jul 15, 2014

    Bk/Pg OPM-130150

    $177,000
  3. May 22, 2006

    Bk/Pg OPM-50185

    $6,000

More on Lakeview Rd