Skip to main content

Parcel · Map 091-141-001

117 FALL MT LAKE RD

Owner: MCADOO KATHRYN J & HEDGER RICHARD JR

Assessed value

$76,300

$37,800 bldg · $38,500 land

Est. annual tax

$3,019

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

1978

594 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1978
Living area
594 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Nov 4, 2019

    Bk/Pg OPM-190029

    $50,000
  2. Nov 7, 2012

    Bk/Pg OPM-120019

    $69,900

More on Fall Mt Lake Rd