Skip to main content

Parcel · Map 073-110-018

419 SOUTH ST

Owner: PEPIDES JAMES G & MARY D

Assessed value

$172,690

$121,380 bldg · $51,310 land

Est. annual tax

$6,833

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1988

1,416 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1988
Living area
1,416 sqft · 1.0 story