Skip to main content

Parcel · Map 091-141-018

12 FALL MOUNTAIN TERR

Owner: FINNEGAN MATTHEW J

Assessed value

$113,960

$74,270 bldg · $39,690 land

Est. annual tax

$4,509

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA-2L

Year built

1986

960 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1986
Living area
960 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jul 9, 2014

    Bk/Pg OPM-130141

    $161,900

More on Fall Mountain Terr