Skip to main content

Parcel · Map 083-138-063

10 COLONY RD

Owner: MINICUCCI GABRIELLA & PATTEN JEFFREY JR

Assessed value

$167,580

$116,270 bldg · $51,310 land

Est. annual tax

$6,631

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

1999

1,288 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1999
Living area
1,288 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Dec 15, 2022

    Bk/Pg OPM-2200045

    $305,000

More on Colony Rd