Skip to main content

Parcel · Map 086-139-002-2

185 GREYSTONE RD

Owner: PINHO ALEXANDRA & CHRISTOPHER (S)

Assessed value

$183,120

$132,300 bldg · $50,820 land

Est. annual tax

$7,246

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2005

1,768 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2005
Living area
1,768 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jun 10, 2019

    Bk/Pg OPM-180169

    $175,000

More on Greystone Rd