Skip to main content

Parcel · Map 099-133-009-15

55 HEATHER LN

Owner: CAPPETTO MICHAEL J JR

Assessed value

$211,960

$156,240 bldg · $55,720 land

Est. annual tax

$8,387

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2009

1,716 sqft

Building

Style
Split Level
Year built
2009
Living area
1,716 sqft · 1.0 story
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Dec 1, 2008

    Bk/Pg OPM-80031

    $230,000
  2. May 1, 2006

    Bk/Pg OPM-50161

    $292,000

More on Heather Ln