Skip to main content

Parcel · Map 099-133-009-18

54 HEATHER LN

Owner: LINTZNER STEVEN B

Assessed value

$231,070

$179,760 bldg · $51,310 land

Est. annual tax

$9,143

39.57 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RA1

Year built

2008

2,540 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2008
Living area
2,540 sqft · 2.0 stories
Exterior
Alum/Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Oct 6, 2003

    Bk/Pg OPM-30009

    $265,000

More on Heather Ln

54 HEATHER LN — Plymouth Land Records